בנק דיסקונט יפצה עובד בסך של 100,000 ש"ח בגין פיטורים הנגועים באפליה מחמת גיל

שבתאי פוטר בגיל 56 לאחר 11.5 שנות עבודה בבנק דיסקונט כמנהל פרויקטים. בפסק דין שניתן בחודש מאי 2016, קבע בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב (השופטת חופית גרשון יזרעאלי) ששיקולי הבנק, בבואו לפטר את שבתאי היו נגועים באפיה מחמת גיל וקבע כי על הבנק לפצות אותו בסך של 100,000 ₪ בגין ההפליה ובגין עוגמת הנפש שנגרמה לו בכך שבנק דיסקונט סיכלה את עבודתו של שבתאי בבנק מרכנתיל דיסקונט, ללא כל הצדקה.

שבתאי, כיום בן 59, החל לעבוד בבנק דיסקונט לישראל בשנת 2002 כמנהל פרויקטים תחת חוזה אישי, ונחשב לעובד מוערך שפעל לשביעות רצון ממוניו. חרף זאת, בשנת 2013 הוא זומן לשימוע לפני פיטורים, כחלק מהליך ההתייעלות שעבר הבנק. יודגש כי הממונה הישיר על שבתאי התנגד נחרצות לפיטוריו בין היתר בטענה, כי שבתאי הנו אחד מעובדיו הטובים ביותר.

במסגרת השימוע, הועלתה האפשרות לפיה ימשיך בתפקידו בתנאים שונים, אולם שבתאי סבר שמדובר בהצעה "מקוממת". לאחר מספר התכתבויות בין העובד למחלקת משאבי אנוש הוא קיבל מכתב פיטורים.

שבועות ספורים לאחר סיום עבודתו, קיבל העובד הצעת עבודה להתקנת כספומטים בחברת הבת של דיסקונט, מרכנתיל, ונענה לה בחיוב.

ואולם, הפרויקט לא יצא לפועל, לאחר שבנק דיסקונט לא אישר את כניסתו של שבתאי לחצרי הבנק, אף באמצעות חברה אחרת – בנק מרכנתיל דיסקונט.

חרף קבלת הטענה על ידי בית הדין כי פיטוריו של שבתאי נבעו מהליך התייעלות, קבע בית הדין כי הבנק לא הצליח להסביר מדוע פיטר דווקא את התובע ולא עובדים אחרים, וזאת חרף גילו המתקדם של שבתאי. כתוצאה מכך, קבע בית הדין כי פיטורי שבתאי, הגם שנעשו על בסיס מספר שיקולים, לרבות שיקול ההתייעלות, ומשגילו המתקדם של שבתאי לא נלקח בחשבון, הרי שפיטוריו נגועים באפליה אסורה מחמת גיל.

בנוסף, השופטת קבעה שבנק דיסקונט נהג בשרירות ובחוסר תום לב כלפי שבתאי, תוך פגיעה בפרנסת, כאשר מנע משבתאי להיכנס לחצריו לצורך ביצוע פרוייקט עבור בנק מרכנתיל דיסקונט.

בסופו של יום, בנק דיסקונט חויב לשלם לשבתאי פיצוי כולל בסך 100,000 ₪ בגין הפליה מטעמי גיל (50,000 ₪) ועוגמת נפש (50,000 ₪). בנוסף, חויב הבנק בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך 15,000 ₪.

 

סע"ש 55502-09-14 שבתאי לוי נ' בנק דיסקונט לישראל בע"מ ואח' (23.5.2016 פורסם בנבו)

לקריאת פסק הדין המלא