תביעה נגד קנון מול הים: "פירסם" בחורה ללא אישורה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע חייב את הנהלת הקניון באילת להסיר שלט חוצות ענק שהוצב על קיר במלון אדמית, לאחר שהאזרחית שמופיעה במרכזו של שלט הפרסום טענה כי לא נתנה אישור לשימוש בצילומים שלה. האזרחית הגישה נגד הקניון תביעת פיצויים על סך 240 אלף שקל.
בתביעה שהוגשה ע"י עורכי הדין אביעד אטינגר ואודליה לוי-אטינגר ממשרד לוי-אטינגר, בוטון ושות', טוענת התובעת כי נאותה להצטלם לפני שלוש שנים, לשימוש מוגבל וחד פעמי בעלון פרסום של הקניון. לאחרונה הופתעה, לטענתה, לגלות כי תמונתה מתנוססת על שלט חוצות ענק אשר נתלה על הקיר החיצוני של מלון אדמית, מול הקניון.
בתביעת הפיצויים על סך כ-240 אלף שקל, טוענת התובעת כי השימוש הממושך בתצלום לצרכי פרסום הקניון, ללא הסכמה ורשותה, מהווים פגיעה בזכותה לפרטיות והטעייתה. עוד היא טוענת, כי נמנעו ממנה רווחים שיכולה הייתה להפיק מפרסום הצילום בסדרי גודל כפי שפורסמו בפועל.
מיד לאחר הגשת הבקשה לבית המשפט - ועוד טרם הדיון - מיהרה הנהלת הקניון להסיר את השלט כאמור. בדיון שנערך נתן בית המשפט הוראה להסיר את שלט החוצות הענק וכן צו המונע מהקניון מלהשתמש בצילום או בכל תמונה אחרת הנמצאת ברשותו בה מופיעה התובעת.

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3408934,00.html