סוכני הדואר תובעים פיצוי

ארגון סוכני הדואר ו-44 סוכני דואר לשעבר הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת פיצויים בסך כ-34 מיליון שקל נגד חברת דואר ישראל, משום שלטענתם במסגרת תהליך ההפרטה של הדואר הם איבדו את מקור פרנסתם באופן בלתי חוקי.
התביעה באה בעקבות סכסוך ממושך בין הסוכנים לבין רשות הדואר, הגלגול הקודם של חברת הדואר, שהחל בשנת 2004, כאשר חברת הדואר דרשה מהסוכנים לחתום על חוזה חדש, שלטענתם מקפח אותם. על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי דין אביעד אטינגר ואייל בוטון, רשות הדואר איימה לסיים את ההתקשרות עם הסוכנים אם לא יחתמו על ההסכם החדש.
באוגוסט 2005 פתח ארגון סוכני הדואר בשביתה לאחר שהמו"מ בין הסוכנים לחברת הדואר עלה על שרטון. לטענת הסוכנים, הם נדרשו לבצע שורה של שירותים, בהם תשלומים מקוונים למשרדי ממשלה, לחברות הסלולאר, חברות הכבלים ועוד, אולם לא קיבלו עליהם תשלום בתמורה. כמו כן, לטענתם רשות הדואר הפחיתה באופן חד-צדדי את התשלום ששילמה לסוכנים עבור שירותים אחרים.
186 סוכנויות דואר ברחבי הארץ נסגרו, בטענה שהפרו את חוזה ההתקשרות.
כעת מבקשים הסוכנים לקבל פיצוי עבור אבדן ההכנסה מאז שנסגרו הסוכניות. יו"ר ארגון סוכני הדואר, בני כהן, אמר שהוא מקווה שבעקבות התביעה "חברת הדואר תחשוב פעמיים בטרם תפעל בשרירות לב נגד הסוכנים הפעילים, המשרתים את האינטרסים של החברה והציבור נאמנה".

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/681/671.html