בית הדין לעבודה חייב את מנפאואר לשלם 65 אלף שקל לעובדת שפוטרה בזמן חופשת לידה

שירה כהן שימשה מנהלת אזור המרכז והשרון במחלקת הפרוייקטים של מנפאואר ישראל ובמסגרת תפקידה ניהלה צוות של 8 רכזות כוח אדם, האחראיות על 2,000 עובדי השמה, שהיו אף הם כפופים לה. ביומי 2006 נודע לה על הריונה ובחודש השלישי היא הודיעה על כך למנהלת מחלקת הפרוייקטים. לפני צאתה לחופשת לידה הודיעו לה כי בעקבות אי זכיית מנפאואר במכרז של משרד החינוך באזור השרון, צפויים כנראה שינויים פרסונליים בחברה, אך "אין לה מה לדאוג". אולם כעבור זמן קצר, בעודה בחופשת לידה, היא קיבלה הודעה שהיא מפוטרת מהעבודה, מכיוון שאין עבורה תפקיד.
כהן טענה, באמצעות עו"ד אודליה לוי-אטינגר ודנה דרור, כי בעת ששהתה בחופשת לידה ניטל ממנה התפקיד של מנהלת אזור וניתן לעובדת אחרת, בלי שנערך לה שימוע קודם לכן. עוד טענה כהן שלא נאמר לה דבר טרם יציאתה לחופשת לידה על הכוונה לבטל את תפקידה. מנגד טענה מנפאואר כי תפקידה של כהן בוטל, עקב הפסד במרכז. עוד טענה מנפאואר שנמסר לעובדת שתפקידה יבוטל וכי ייעשה מאמץ למצוא לה תפקיד אחר.
השופטת נטע רות קיבלה את גרסת התובעת וקבעה כי התפקיד שנלקח מכהן ונמסר לעובדת האחרת, דומה לזה שמילאה כהן ולפיכך התפקיד לא בוטל למעשה. השופטת גם אימצה את גרסתה של כהן לפיה לא נאמר לה טרם יציאתה לחופשת הלידה שיש כוונה לבטל את תפקידה. עוד ציינה השופטת כי מנפאואר נחפזה להורות לתובעת להשיב את הרכב הצמוד, משום שסברה כי יחסי העבודה בין הצדדים הסתיימו. רק לאחר שהתובעת פנתה לבית הדין, מנפאואר מצאה לנכון להציע לה משרות שונות, משרות שלטענת התובעת נופלות ברמתן לעומת תפקידה כמנהלת אזור.
http://www.themarker.com/law/1.547729