בית הדין הארצי לעבודה: אין חובה לספר על הריון בראיון עבודה

בית הדין הארצי לעבודה פסק פיצוי בסכום 60 אלף שקל לעובדת שפוטרה בהריון בכיוון שלא סיפרה על הריונה בראיון העבודה. בכך חיזק בית הדין הארצי לעבודה פסיקה קודמת של בתי הדין האזוריים והפך את הפסיקה להלכה תקדימית מחייבת.
שרונה ארביב התקבלה לעבודה בסוף שנת 2003 כמזכירה בחברת הביוטכנולוגיה פואמיקס, מבלי ליידע את מעסיקה שהיא בחודש השני להריונה. רק כעבור חודשיים וחצי לעבודה בחברה היא סיפרה למנהל על היותה בהריון. המנהל הגיב בתרעומת ופיטר אותה כעבור יומיים, בטענה שהיא אינה אמינה מכיוון שלא סיפרה על כך בראיון הקבלה לעבודה.
במכתב הפיטורים שקיבלה ארביב, לא צויינה סיבת הפיטורים. היא התבקשה לאשר שקיבלה את המכתב אך במקום זאת ציינה שאינה מסכימה לפיטורים ולתוכנו של המכתב.
ארביב תבעה את החברה ואת מנהלה, בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בטענה שהיא פוטרה מחמת הריונה. מנגד החברה טענה שארביב פוטרה בגלל תפקוד לקוי. בית הדין האזורי קבע שפיטורי העובדת נעשו שלא בתום לב, אך לא פסק שהמעסיק הפר את חוק שוויון הזדמנויות בעבודה או את חוק עבודת נשים, אלא את העיקרון הכללי של שוויון.
ארביב ערערה על ההחלטה בפני בית הדין הארצי לעבודה, באמצעות עו"ד שיר-אל נקדימון ואודליה לוי-אטינגר משדולת הנשים. בטענה שבית הדין לא התייחס לכך שלא נערך לה שימוע בטרם פוטרה. עוד היא טענה שסכום הפיצוי שנפסק לטובתה, 20 אלף שקל, הוא נמוך.
שופטי בית הדין הארצי דחו את טענות החברה לפיהן אין קשר בין הפיטורים לבין ההריון וציינו שהעובדת פוטרה יומיים בלבד אחרי שהודיעה על הריונה. הם הורו לחברה לשלם לעובדת פיצוי בסך 20 אלף שקל על נזק ממוני, עוד 30 אלף שקל פיצוי על נזק שאינו ממוני, וכן 10 אלפים שקל הוצאות משפט.

http://www.themarker.com/career/1.581141