"את בהריון? זה משנה הכל…"

ד"ר עלמה לוי פוטרה שלא כדין במהלך הריונה השלישי וזכתה בתביעה משפטית נגד מעסיקיה. "עשיתי את זה גם בשביל בנותיה של האשה שפיטרה אותי, כדי שלהן זה לא יקרה", היא אומרת.
כשסיימה ד"ד עלמה לוי, נשואה ואם לארבעה, את הדוקטורט שלה, היא החלה לחפש עבודה בתחום המדעי שבו היא עוסקת. את המשרה המבוקשת מצאה לבסוף בחברת סטרט-אפ, שפנתה אליה בהצעה לנהל פרוייקט מעניין, אלא שבמהלך ניהול המו"מ גילתה עלמה שהיא נמצאת בתחילת הריונה השלישי. כשהודיעה על כך למעסיקתה החדשה, קבעה זו כי הריונה לא יאפשר לה למלא את התפקיד כראוי, ועלמה פוטרה. לאחרונה זכתה בתביעה שהגישה באמצעות עו"ד אודליה לוי-אטינגר, כנגד החברה וכנגד מעסיקיה, ובפסק דין תקדימי שקבע לה פיצויים בגובה 200 אלף שקל.
עו"ד אודליה לוי-אטינגר, המתמחה בדיני עבודה, היא אם לשלוש בנות, והיא שייצגה את ד"ר עלמה לוי במשפטה: "לפי חוק עבודת נשים שנוסח בשנות ה-50, אם עבדת חצי שנה במקום עבודה מסוים ונכנסת להיריון - אסור למעסיקך לפטר אותך. הוא יכול להכשיר פיטורים כאלה על ידי קבלת היתר ממשרד העבודה והרווחה, אך ורק אם הפיטורים אינם קשורים להריון: כלומר, כתוצאה מצמצומים, או אם את עובדת גרועה ו'במקרה' את גם בהריון. אותו חוק אינו דורש היתר לפיטורין בחצי השנה הראשונה לעבודתך, ומכאן הסיקו שבמהלך חצי שנה זו מותר לפטר אותך אפילו אם הפיטורין הם בגלל ההריון.
אבל בשנת 1988, נחקק חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, ובדיונים אודותיו בכנסת נאמר שיש עיקרון על - שנקרא עיקרון השוויון - המהווה עיקרון על בשיטת המשפט שלנו ושל כל מדינה דמוקרטית. החוק קובע שאסור להפלות בין עובדים על רקע מין, הורות, נטיה מינית, נטיה פוליטית, ארץ מוצא ועוד."

את בהיריון זה משנה הכל