סליחות

מנהג יהודי חשוב הוא לבקש סליחה בראשיתה של שנה חדשה. ימים נוראים אלה, ערב השנה האזרחית החדשה, בהם הורשע נשיא לשעבר בשני מקרים של אונס ובהטרדה מינית, הם בבחינת הזדמנות ראויה לעשות זאת.
סליחה מקורבנותיו של קצב שבמשך חודשים ארוכים נרמסו והושפלו תחת מבול דברי הבלע המרושעים של קצב והסובבים אותו, אשר בספין תקשורתי מניפולטיבי ואכזר הפכו את המתלוננות לאשמות. סליחה מעשר המתלוננות שהעידו כי סבלו מקצב הטרדות, מעשים מגונים ותקיפות מיניות, ושרובן אף לא זכו לקבל כינוי של אות אחת מאותיות האלף-בית. סליחה על דרך הייסורים שעברתן בדרך אל ההרשעה הזו. סליחה גם בשם היועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות. על פיק הברכיים שגרמו להם שלושת פרקליטיו של קצב כאשר כמעט והשיגו עסקת טיעון הזויה, שרק יהירותו של מרשם מנעה תוצאותיה החמורות. סליחה על כך שבפרקליטות שכחו מחוק נפגעי עבירה ולא עצרו לרגע לשאול את המתלוננות או לשמוע את עמדתן בטרם החליטו על עסקת הטיעון האומללה.
סליחה מכל קורבנות עבירות המין האמיצות המצליחות לאזור את שארית כוחותיהן כדי להתלונן, רק כדי לחוות מיד לאחר מכן השפלה נוספת, קשה וכואבת לא פחות - אל תוך הנשמה והמרחב האינטימי שלהן.
מנהג יהודי חשוב הוא לבקש סליחה עם תחילתה של שנה חדשה.

http://www.israelnow.co.il/a27087-%D7%A1%D7%9C%D7%99%D7%97%D7%95%D7%AA