מנהל הורשע משמעתית על הטרדה מינית – וחזר כיועץ

השנים האחרונות לא היו קלות עבור קטיה ביקביץ. דמעות של כאב מציפות את עיניה כשהיא מגוללת את השנים בהן ספגה הטרדות מיניות מילויות, השפלות ורדיפות מצד פרופ' מיכאל שגיב, מנהל המכללה לחינוך גופני וספורט על שם זינמן בווינגייט.
בשנת 2004, הגישה בילקביץ תלונה על הטרדה מינית נגד פרופ' שגיב. בעקבות התלונה פתחה נציבות שירות המדינה בחקירה, ובשנת 2006 הוגש נגדו כתב אישום לבית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה. באוגוסט 2009 הורשע שגיב בהתנהגות בלתי הולמת ובביצוע הטרדות מיניות כנגד בילקביץ. בגזר הדין צוין כי בשל כוונתו לפרוש משירות המדינה באופן מיידי, הוא לא יפוטר. במקביל, בית הדין החליט בגזר הדין שפרופ' שגיב ראוי לנזיפה חמורה, להעברה מתפקידו בתיאום עם מנכ"ל משרד החינוך, ופסילה מהאפשרות למילוי תפקיד ניהולי במשרה, שאליה יועבר עד לפרישתו.
זמן קצר לאחר מתן גזר הדין, כשבילקביץ החלה לנשום לרווחה ואף לחייך, היא הופתעה לגלות שהטראומה עוד רחוקה מסיומה וכי שגיב אמנם פרש משירות המדינה, אך חזר למכללה והוא מתפקד על תקן יועץ. כל זה קומם את בילקביץ, אבל יותר מכל קוממה אותה העובדה שדווקא עליה ועל חברותיה נכפו שינויים. קטיה: "הודיעו לי שאני עוברת מהתפקיד שמילאתי במשך שנים. בעצם פירקו את כל המחלקה שלנו. שתי בנות שהעידו לטובתי במשפט פוטרו מהעבודה, ובתוך זמן מאוד קצר החליטו לעשות שינוי והקימו מחלקה חדשה. אותי הורידו לתפקיד הכי זוטר".
קטיה כועסת, היא פגועה והיא לא מתכוונת לוותר במאבקה למען הצדק. ביחד עם עורכות הדין אודליה לוי-אטינגר ודנה דרור, שמייצגות אותה בתיק, היא מתכננת להגיע לכל ערכאה משפטית שתשיב לה את כבודה.
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3807530,00.html